0

Blog: Nigdy nie płać ceny...

W koszyku nie ma jeszcze produktów
chevron_leftKontynuuj zakupy
0 sztuk 0,00 zł
Wysyłka Za darmo!

Razem (brutto) 0,00 zł

  • 100% gwarancja oryginalności 100% gwarancja oryginalności
  • Błyskawiczna wysyłka Błyskawiczna wysyłka
  • Darmowa dostawa Promocja! Darmowa dostawa
  • 14 dni na zwrot lub wymianę 14 dni na zwrot lub wymianę
Zamknij
  • Zaloguj się
  • Załóż konto

Pokaż


Nie pamiętasz swojego hasła?

Pokaż


Jeżeli nie pamiętasz hasła, wpisz swój adres e-mail, a my prześlemy do Ciebie wiadomość z nowym hasłem.


Wróć do logowania

Zamknij
19.10.2020

Nigdy nie płać ceny sugerowanej – obalamy mit pt. atrakcyjna cena = nieoryginalny zegarek

Przeglądając oferty sprzedażowe zegarków i biżuterii w wielu sklepach, głównie internetowych, zapewne spotkaliście się z informacją o cenie katalogowej. Oprócz ceny katalogowej istnieje również pojęcie ceny sugerowanej, a na końcu ceny promocyjnej, końcowej czy detalicznej.

W tym artykule postaramy się Wam wyjaśnić, o co tak naprawdę chodzi z tymi cenami. Spróbujemy również obalić pewne mity dotyczące podejrzeń w zakresie nieoryginalności produktów sprzedawanych w atrakcyjnych cenach w stosunku do cen występujących w zdecydowanej większości konkurencyjnych sklepów.

Zaczynamy…

Cena katalogowa

Jest to nic innego jak wartość danego produktu określona przez jego producenta. Do określenia tej ceny dany producent uwzględnia takie aspekty jak: koszty projektowe, wartość i jakość użytych materiałów, koszty produkcji itp. Dodatkowo im bardziej popularna jest marka producenta tym cena katalogowa danego produktu, przez niego wyznaczona, jest wyższa. W przypadku zegarków często możemy spotkać się z opiniami, że koszt produkcji danego modelu zegarka wyniósł np. 50 zł, a jego cena katalogowa wynosi aż 800 zł. Dlaczego? To proste: ponieważ widnieje na nim logotyp znanego i popularnego producenta. Nie oznacza to, że zegarek ten jest słabej jakości. Tak to już jest i musimy się z tym pogodzić.

Cena sugerowana

Tutaj zaczynają się schody…

Otóż każdy znany producent zegarków i biżuterii w większości krajów na świecie posiada swojego przedstawiciela – firmę spełniającą określone przez producenta wymagania. Przedstawiciel ten, zwany również autoryzowanym dystrybutorem, odpowiada za dystrybucję, serwis i promocję produktów danej marki w danym kraju. Odpowiedzialny jest również za „porządek” w zakresie utrzymywania cen sprzedawanych produktów na odpowiednim poziomie wyznaczonym przez producenta.

I tutaj właśnie zbliżyliśmy się do wspomnianej ceny sugerowanej!

Cena sugerowana jest to cena wyznaczana przez autoryzowanego dystrybutora marki w danym kraju swoim klientom, czyli autoryzowanym sklepom, które sprzedają jego produkty detalicznie odbiorcom końcowym.

To dlatego wpisując model danego zegarka w dowolnej porównywarce cenowej, widzimy, że w większości sklepów cena jest dokładnie taka sama. W większości, ale na szczęście nie we wszystkich, ale o tym w dalszej części artykułu.

Opisane powyżej działania niestety nie są zgodne z prawem. Nie będziemy tutaj przytaczać stosownych artykułów i zapisów prawnych regulujących przedmiotowe kwestie – dla zainteresowanych wystarczy poszukać w internecie. Jednak na podkreślenie zasługuje fakt, iż UOKiK niejednokrotnie nakładał dość znaczące kary na dystrybutorów za stosowanie ww. praktyk.

Autoryzowany sklep

Mianem autoryzowanego sklepu szczycić się może ten, który spełnił szereg wymagań stawianych przez danego producenta, aby z godnością mógł reprezentować daną markę i sprzedawać jej produkty. Bycie autoryzowanym sklepem niesie za sobą szereg korzyści. Jedną i główną jest możliwość umieszczenia na swojej stronie banneru czy informacji o autoryzacji danej marki :) Bycie autoryzowanym sklepem oznacza również pełną podległość danemu dystrybutorowi głównie w zakresie sprzedaży jego produktów w sugerowanych cenach – np. -10% od ceny katalogowej. Za łamanie tej zasady sklep ten może liczyć się z surowymi konsekwencjami np. obniżeniem rabatów na jego produkty, a nawet zakończeniem współpracy.  Może natomiast liczyć na wsparcie w promocji czy reklamach produktów danej marki w swoim sklepie. Klienci autoryzowanego sklepu mogą również korzystać z usług autoryzowanego serwisu naprawczego. Taki sklep często również znajduje się na liście firm umieszczanych przez autoryzowanego dystrybutora jako właśnie autoryzowany sprzedawca.

Autoryzowany serwis producenta zegarków

Jak już wspomnieliśmy autoryzowany sklep a właściwie jego klienci, mają prawo do korzystania z usług autoryzowanych serwisów zegarków danej marki. Spójrzmy prawdzie w oczy i zadajmy sobie pytanie: czym różni się autoryzowany serwis naprawczy od nieautoryzowanego? W tym nieautoryzowanym również pracują zegarmistrzowie często z o niebo większym doświadczeniem niż w serwisie producenta. Mało tego – mają praktycznie nieograniczony dostęp do oryginalnych części zamiennych, a niejednokrotnie ich usługi świadczone są na wiele wyższym poziomie. Krzywdzącym i dyskryminującym działaniem serwisów autoryzowanych zegarków jest często spotykana odmowa naprawy zegarka danej marki np. zakupionego w USA, a nie z dystrybucji krajowej! Czy zegarek danej marki zakupiony np. w autoryzowanym sklepie w USA jest nieoryginalny? Totalna bzdura!

Nieautoryzowany sklep = oryginalny zegarek !

Często przeglądając strony autoryzowanych sklepów z zegarkami, spotykamy się z ostrzeżeniem i przestrogą dla klientów przed zakupem zegarków od nieautoryzowanych sprzedawców. Dlaczego? Ponieważ kupując zegarek w autoryzowanym sklepie, masz pewność, że nabywasz produkt oryginalny. Nie sposób się z tym nie zgodzić, lecz nie stanowi to podstawy do twierdzenia, że w nieautoryzowanym sklepie zegarek jest nieoryginalny. Nasuwa się kolejne pytanie: Dlaczego kupując w autoryzowanym sklepie mam przepłacać? Przecież oferta konkurencyjnej firmy jest w o wiele atrakcyjniejszej cenie za dokładnie ten sam zegarek! Każdy z nas nauczony jest liczenia swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Każdy z nas stara się oszczędzać. Dlaczego więc mamy przepłacać? 

Otóż zakup zegarka w nieautoryzowanym sklepie wcale nie oznacza zakupu produktu nieoryginalnego. W dalszej części artykułu wyjaśniamy dlaczego.

EZtime – nieautoryzowany sklep z ORYGINALNYMI zegarkami

Od blisko 10 lat nasza firma zajmuje się sprzedażą oryginalnych zegarków. W tym czasie współpracowaliśmy z autoryzowanymi dystrybutorami zegarków w Polsce, Europie oraz USA. Rynek sprzedaży zegarków w Polsce znamy od podszewki a zagadnienia, które opisujemy w niniejszym artykule, nie są „wyssane z palca”, a oparte na doświadczeniach zdobytych w trakcie działalności naszej firmy.

Kontynuując ten wątek, stawiamy kolejne pytania:

Samochód Volkswagen zakupiony bezpośrednio w fabryce w Niemczech jest w 100% oryginalny.

Samochód Volkswagen zakupiony bezpośrednio od autoryzowanego salonu sprzedaży w Polsce jest 100% oryginalny.

Samochód Volkswagen zakupiony bezpośrednio od autoryzowanego salonu sprzedaży w Niemczech i sprowadzony do Polski jest … nieoryginalny?

Powyższy przykład w sposób bezpośredni obrazuje totalny bezsens oraz bezpodstawne twierdzenie, że zakup zegarka od nieautoryzowanego sklepu z zegarkami stanowi podstawę do twierdzenia, iż zegarek ten jest nieoryginalny!

Otóż wszystkie zegarki sprzedawane przez sklep EZtime są w 100% oryginalne. Sprzedaż zegarków w atrakcyjnych cenach umożliwia nam niezależność wynikająca z bezpośredniego importu zegarków od pewnych i sprawdzonych przedstawicieli marek, z pominięciem autoryzowanych dystrybutorów - pośredników. Nasze zegarki niczym nie różnią się od tych sprzedawanych w autoryzowanych sklepach oprócz ceny – nasze są zwyczajnie niższe. Każdy zegarek posiada pełną dokumentację producenta, kartę gwarancyjną oraz oryginalne opakowanie producenta – tak samo jak w sklepach autoryzowanych. Do każdego zegarka dołączamy instrukcję obsługi w języku polskim. Nasz serwis zegarków to zespół zegarmistrzów z wieloletnim doświadczeniem z nieograniczonym dostępem do oryginalnych części zamiennych. Dla niektórych marek mamy również możliwość realizacji napraw gwarancyjnych w autoryzowanych serwisach producentów za granicą.

Poniższe zestawienie obrazuje różnice pomiędzy sklepem autoryzowanym a nieautoryzowanym:

Sklep autoryzowany Sklep nieautoryzowany
Oryginalny zegarek TAK TAK
Serwis producenta TAK NIE
Pełna dokumentacja TAK TAK
Gwarancja 2/3 lata TAK TAK
Oryginalne opakowanie TAK TAK
Atrakcyjna cena NIE TAK

Tak więc zakup zegarka od nieautoryzowanego sprzedawcy praktycznie niczym, oprócz ceny, nie różni się od zakupu w sklepie autoryzowanym.

Bycie niezależnym nie jest łatwe…

Wszystko ma swoją cenę. Niestety niezależność też kosztuje. Mamy świadomość, że nasza obecność nie leży w interesie wielu firm czy przedsiębiorstw. Doświadczyliśmy już niemałych problemów ze strony producentów sprzedawanych przez nas produktów. W pamięć zapadła nam szczególnie jedna sytuacja, która zakończyła się bezprawną konfiskatą towaru, dążeniami do zablokowania działalności całej firmy oraz długim procesem sądowym. Jednak nasza determinacja, wiara w sprawiedliwość i niezbite dowody na oryginalność zegarków skutkowała wygranym procesem i zwrotem zarekwirowanego towaru w całości. Mamy świadomość, że to nie koniec, ale działamy w zgodzie z prawem, z korzyścią dla naszych Klientów, budując konkurencyjny rynek zegarków i nie zamierzamy zaprzestać.

W niniejszym artykule odnosimy się wyłącznie do działalności naszej firmy. Znamy rynek i zdajemy sobie sprawę, że niestety są nieuczciwi sprzedawcy, którzy po dziś dzień sprzedają nieoryginalne zegarki w mega atrakcyjnych cenach. Mają super opinie i wiodą prym w sprzedaży nieoryginalnych zegarków np. producenta, który kilka lat temu zerwał współpracę z dystrybutorami w każdym kraju i postanowił sprzedawać swoje zegarki wyłącznie za pośrednictwem swoich sklepów internetowych. Dlatego apelujemy o rozwagę i przemyślane zakupy.

Nie przepłacaj i NIGDY NIE PŁAĆ CENY SUGEROWANEJ

Sklep internetowy EZtime